15 Mart 2030 Saat 10:27
Sonsuz Dünya Barışı İçin Son ;

Kashna Rüzgar

Kashna Rüzgar Seminer İçeriği

Rüzgâr, güçlü bir rüzgâr,

Özlediğin, dinmeyen bir rüzgar,

Arkana alınca hedefine götüren büyük bir rüzgar,

Ekibinin ensesinde hissedeceği bir rüzgar estireceğiz o gün…

Yavaşlamayı, durmayı, dinmeyi unutan 8 saatlik bir rüzgar…

 

Eğitim Konuları

 

Motivasyon

Aslında motivasyon, konsantrasyon demektir. Sen hiç kediyi avını yakalamak üzereyken izledin mi ? Hedefine nasıl kilitlendiğini gördün mü hiç? Bir tek an bile gözünü kırpmaz kedi. Farenin kaçabileceği tüm yolları hesaplar. Kediler, soylarının devamlılığını bu akıl almaz konsantrasyon kabiliyetlerine borçludurlar.

Motivasyon her şeydir. İyi motive olmuş bir lider devrimler yapar, iyi motive olmuş bir astronot aya ilk çıkar, iyi motive olmuş bir futbolcu için gol atmak leblebi yemekten daha kolaydır, iyi motive olmuş bir yönetici için dünya devi olmak, bir bardak su içmek kadar kolaydır.

İnsan Düşünür         : Peki, adam aşırı motive olup da başaramazsa, hayal kırıklığına uğramaz mı?

Kashna Cevap Verir : Hayal Kırıklığı aptallara mahsustur. Akıllı adam ne yaptığını bilir… ilkokulda pamuklu bardağa fasulye ekerdik ve her defasında fasulye biterdi bardakta. Acaba kaç kişi “aaa neden karpuz çıkmadı da fasulye çıktı bardaktan!” diye hayal kırıklığına uğramıştır? Akıllı adam ne ektiğini bilir bardağına ve Kashna’ya bulaşan adam da mecburen akıllıdır.

Optimum Özgüven

Aslan, öyle astım kestim şeklinde yürümeseydi, koca ormanı ona kaptırırlar mıydı hiç? Eğitimin bu bölümünde katılımcının bilinçaltına “Ben Mükemmelim” mesajı kazınarak, özgüven optimize edilecektir.

 

İnsan Düşünür                  : Yani tilki aslan gibi yürüseydi, orman tilkinin mi olacaktı? Aslanın yaratılışında var bu!

Kashna Cevap verir    : İnsanın da yaratılışında cesaret! Korkuyu ve biçareliği sonradan öğrettiler ona. Hadi özüne dön! Sen İnanılmazsın!...

İnsan başka bişey daha düşünür   :  Peki aşırı özgüven insanı ukala yapmaz mı?

Kashna başka bi cevap daha verir : “Güneş ben sıcağım derse asla ukala olmaz” insan zaten mükemmeldir. En fazla “ben mükemmelim” der, ee zaten o da doğrudur.

 

Kelimelerin Gücü

Kelimelerin insan hayatı üzerindeki akıl almaz etkisini bilen insanlar, bireysel anlamda dünya devi olmayı başardılar. Bunlara verilebilecek en olağanüstü örnek, Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, kelimelerin gücünü en üst boyutta kullanabilmiştir. “ Ya istiklal, ya ölüm!”, “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum!”, “Bir Türk dünyaya bedeldir!”… Eğitimin bu bölümünde katılımcıya kelimeleri nasıl en üst boyutta kullanabileceği aktarılacaktır.

İnsan Düşünür                    : Koca Kurtuluş Destanı’nı iki kelimeyle mi yazdık?

Kashna Cevap Verir           : Şüphesiz ki destanlar sadece kelimelerle yazılmadı; ama bu kelimelerin de çok ciddi payı vardı Atatürk Efsanesi’nde.

Beyni Etkin Kullanma

Bütün insanlar dahi olarak doğarlar. Ancak bazıları bunu fark eder ve biz, yüzyıllarca tek farkı “fark etmek” olan insanları konuşur dururuz. Eğitimin bu bölümünde katılımcı beyniyle tanıştıralacak ve katılımcının onu en iyi düzeyde nasıl kullanacağı öğretilecektir. Eğitim esnasında verilecek olan egzersizleri uygulayan ve bu uygulamaları sürdüren katılımcı, hayatının geri kalan kısmını bir dahi olarak yaşamaya devam edecektir.

Mutlak Başarı

Başarısızlık kelimesini lügatlarımızdan atalı çok uzun yıllar oldu. Biz ekip olarak başarısızlığı reddediyoruz. O da bize hiiiiç uğramıyor. Eğitimin bu bölümünde katılımcı, mutlak başarı kriterleriyle donatılacaktır.

Geçmiş Yakma Çalışması

Katılımcının geçmişinde yaşamış olduğu tüm olumsuzluklar yok edilecektir. Böylece katılımcı "dün" diye bir şeyin olmadığına ikna olarak şimdiye odaklanacaktır.

Hedef Belirleme ve Özgelecek Oluşturma

Her insanın mutlaka bir özgeleceği ve çok güçlü bir hayali olmalı. Eğer bunu başarabilirsek, herkes işini en iyi yapacaktır. Bir çaycının zengin olmayı hayal etmesini engelleyemeyiz; ama onu dünyanın en iyi çayını demlemesi konusunda ikna edebiliriz. Eğitimin bu bölümünde katılımcı için bir özgelecek oluşturulacaktır.

Etkili ve Doğru Karar Verme

Ayakkabı alırken bile saatlerce düşünen ve zar zor karar verip, aldığı ayakkabıyı giyer giymez verdiği karar için pişman olan binlerce insan var etrafımızda. Bu bölümde etkili, hızlı ve doğru karar verme konusu işlenerek, katılımcının doğru karar verme hızı artırılacaktır.

Çaresizlik Mucizesi

Çaresiz zamanlarda insan beyni normal kapasitesinin yedi katı bir güce ulaşır. Çaresizlik bir hastalık olmaktan kurtarılarak,fırsata dönüştürülecektir.

Kashna Usulü İletişim

Her zaman kendi düzeyindeki insanlarla karşılaşamayabilirsin, bazen iletişim konusunda çok iyi olmanda bir anlam ifade etmez. Eğitimin bu bölümünde her düzeyde insanla iletişim kurmanın yöntemleri anlatılacaktır.

İkna Metotları

Hayatımız, doğduğumuz andan itibaren insanları ikna etmekle geçmiştir. Alırken, satarken, markete giderken, çalışırken, uyurken… daima birilerini ikna etmeye çalıştık ve çalışıyoruz…  Eğitimin bu bölümünde Kashna Usulü İkna Metotları anlatılacaktır. Bu bölümü iyi özümseyen birinin ikna edemeyeceği hiç kimse kalmaz.

Programlı Yaşama

Herkes bir program dahilin de yaşamayı arzu eder; ama bunu bir türlü başaramaz. Topu topu 60 yıllık bir ömürde program yapmadan yaşamak ahmaklık olurdu. Eğitimin bu bölümünde katılımcıya programlı yaşama öğretilecektir. Yani katılımcı, artık her anını bilerek yaşayacaktır.