15 Mart 2030 Saat 10:27
Sonsuz Dünya Barışı İçin Son ;

Kashna Oksijen

‘Sen Dünyanın En Akıllı İnsanısın’ Başlıklı Kashna Oksijen Semineri; Kashna Dahi Fabrikasının kurucusu "Dünyanın En Akıllı İnsanı" Erdal Demirkıran tarafından verilen ve 2 saat süren muhteşem bir seminerdir. 
Kashna Oksijen Eğitimi'nin bir parçası olan ve Kashna Felsefesinin ana hatlarıyla anlatıldığı bu seminer süresince katılımcılar sadece ciğerleriyle değil beyinleriyle oksijen aldığını hissedecek. 
Tozu Dumana Kat

Anıların bile ürkütsün insanları. Geldiğin gibi gitme!..
Geçip giderken tozu dumana kat! Birilerinin dudağı uçuklasın.
İnsanlar "ne oldu?" diye şaşırsınlar. Bir şeyleri değiştir.
Hayatını anlatılanlarla değil bildiklerinle yaşa!

Eğitim Konuları

Optimum Özgüven

     Aslan, öyle astım kestim şeklinde yürümeseydi, koca ormanı ona kaptırırlar mıydı hiç? Eğitimin bu bölümünde katılımcının bilinçaltına “Ben Mükemmelim” mesajı kazınarak, özgüven optimize edilecektir.

İnsan Düşünür : Yani tilki aslan gibi yürüseydi, orman tilkinin mi olacaktı? Aslanın yaratılışında var bu!

Kashna Cevap verir : İnsanın da yaratılışında cesaret! Korkuyu ve biçareliği sonradan öğrettiler ona. Hadi özüne dön! Sen İnanılmazsın!...

İnsan başka bişey daha düşünür  :  Peki aşırı özgüven insanı ukala yapmaz mı?

Kashna başka bi cevap daha verir : “Güneş ben sıcağım derse asla ukala olmaz” insan zaten mükemmeldir. En fazla “ben mükemmelim” der, ee zaten o da doğrudur.

Motivasyon

     Aslında motivasyon, konsantrasyon demektir. Sen hiç kediyi avını yakalamak üzereyken izledin mi ? Hedefine nasıl kilitlendiğini gördün mü hiç? Bir tek an bile gözünü kırpmaz kedi. Farenin kaçabileceği tüm yolları hesaplar. Kediler, soylarının devamlılığını bu akıl almaz konsantrasyon kabiliyetlerine borçludurlar.

     Motivasyon her şeydir. İyi motive olmuş bir lider devrimler yapar, iyi motive olmuş bir astronot aya ilk çıkar, iyi motive olmuş bir futbolcu için gol atmak leblebi yemekten daha kolaydır, iyi motive olmuş bir yönetici için dünya devi olmak, bir bardak su içmek kadar kolaydır.

 

İnsan Düşünür         : Peki, adam aşırı motive olup da başaramazsa, hayal kırıklığına uğramaz mı?

Kashna Cevap Verir : Hayal Kırıklığı aptallara mahsustur. Akıllı adam ne yaptığını bilir… ilkokulda pamuklu bardağa fasulye ekerdik ve her defasında fasulye biterdi bardakta. Acaba kaç kişi “aaa neden karpuz çıkmadı da fasulye çıktı bardaktan!” diye hayal kırıklığına uğramıştır? Akıllı adam ne ektiğini bilir bardağına ve Kashna’ya bulaşan adam da mecburen akıllıdır.

Kelimelerin Gücü

     Kelimelerin insan hayatı üzerindeki akıl almaz etkisini bilen insanlar, bireysel anlamda dünya devi olmayı başardılar. Bunlara verilebilecek en olağanüstü örnek, Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, kelimelerin gücünü en üst boyutta kullanabilmiştir. “ Ya istiklal, ya ölüm!”, “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum!”, “Bir Türk dünyaya bedeldir!”… Eğitimin bu bölümünde katılımcıya kelimeleri nasıl en üst boyutta kullanabileceği aktarılacaktır.

İnsan Düşünür                    : Koca Kurtuluş Destanı’nı iki kelimeyle mi yazdık?

Kashna Cevap Verir           : Şüphesiz ki destanlar sadece kelimelerle yazılmadı; ama bu kelimelerin de çok ciddi payı vardı Atatürk Efsanesi’nde.